Wentylacja kalenicowa w rolce IKO Armourvent Multi Plus
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Przeznaczona do gontów kalenicowych o szerokości min. 28,5 cm
IKO Armourvent Multi i Multi Plus są to systemy wentylacyjne, które pozwolą Ci zachować piękny wygląd dachu, nie będąc widocznymi. Ich wyjątkowa budowa składa się z cienkich, ale bardzo wytrzymałych profili, które zapewniają gładkie, proste i niemalże niewidoczne linie na powierzchni dachu.
Zalety:
- Przedłużenie żywotności Twojego dachu i gontu
- Wzrost komfortu życia
- Regulacja wilgoci w dachu
- Umożliwia usunięcie z dachu nadmiaru ciepła i pary wodnej
- Umożliwia cyrkulację powietrza pomiędzy izolacją, a powierzchnią dachu
- Zapobieganie temu, aby wilgoć uszkodziła konstrukcję dachu
- Schładzanie dachu w gorących warunkach pogodowych
- Znacząco obniża koszty ogrzewania i klimatyzacji (dobrze wiemy, że wilgotne powietrze jest bardzo ciężko ogrzać)
- Zapobieganie nawisom śnieżnym po opadach śniegu
- Można ją zamontować na kalenicach poziomych i skośnych
- Gwoździe montażowe w zestawie
Filmy instruktażowe:
Instrukcje zastosowania:
Istotne jest, aby umożliwić odprowadzanie ciepła i pary wodnej z systemu dachowego dzięki odpowiedniej wentylacji. Powietrze musi mieć możliwość cyrkulacji pomiędzy izolacją, a deskowaniem, od okapów do kalenic.
Na dachach o spadku 15°- 40°min. powierzchnia wentylacji wynosi 33 cm², a przy spadku 41°- 85°min. powinna wynieść16 cm² na każdy 1 m² sufitu. Powierzchnię tą dzielimy równo między nawiew i wywiew czyli okap i kalenicę.
Przymocuj Armourvent Multi Plus co 35 cm po obu stronach długimi gwoździami.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Model | Armourvent Multi Plus |
| Kolor | Czarny |
| Przeznaczenie | Do gontów kalenicowych o szerokości min. 28,5 cm |
| Zastosowanie | Służy do wymiany powietrza pod połacią dachową |
| Producent | IKO |
| Kraj produkcji | Słowacja (fabryka w miejscowości Senica) |
| Długość | 6 m |
| Szerokość | 285 mm |
| Wysokość | 20 mm |
| Grubość papy | 1 mm |
| Grubość membrany | 0,5 mm |
| Waga paczki | 6 kg |
| Krycie z paczki | 6 mb |
| Temperatura robocza | od 0 ˚C |
| Sposób montażu | Za pomocą gwoździ |
| Zakres montażu | od 15˚ do 85˚ |