Wentylacja kalenicowa w module CertainTeed Ridge Vent
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis

Przeznaczona do gontów kalenicowych o szerokości min. 28,5 cm
Ridge Vent potocznie nazywana jest grawitacyjną wentylacją kalenicową. Zapewnia najefektywniejszą wymianę powietrza pod dachem. Instalowana jest w szczycie na łączeniu dwóch połaci dachowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie pola od krokwi do krokwi są wentylowane. W ten sposób zapewniamy przepływ powietrza od podstawy dachu czyli okapu po sam szczyt czyli kalenicę.
Zalety:
- Zewnętrzne przegrody wytwarzają niskie ciśnienie nad otworami wentylacyjnymi w celu wyciągnięcia powietrza z poddasza
- Przegrody zewnętrzne odbijają wiatr co zapewnia odpowiedni przepływ powietrza w każdych warunkach atmosferycznych
- Przedłużenie żywotności Twojego dachu i gontu
- Wzrost komfortu życia
- Regulacja wilgoci w dachu
- Umożliwia usunięcie z dachu nadmiaru ciepła i pary wodnej
- Umożliwia cyrkulację powietrza pomiędzy izolacją, a powierzchnią dachu
- Zapobieganie temu, aby wilgoć uszkodziła konstrukcję dachu
- Schładzanie dachu w gorących warunkach pogodowych
- Znacząco obniża koszty ogrzewania i klimatyzacji (dobrze wiemy, że wilgotne powietrze jest bardzo ciężko ogrzać)
- Gwoździe montażowe w zestawie
Filmy instruktażowe:
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Model | Ridge Vent |
| Kolor | Czarny |
| Przeznaczenie | Do gontów kalenicowych o szerokości min. 28,5 cm |
| Zastosowanie | Służy do wymiany powietrza pod połacią dachową |
| Producent | CertainTeed |
| Kraj produkcji | USA (fabryka w Oxford w stanie Karolina Północna) |
| Długość | 1,22 m |
| Szerokość | 285 mm |
| Wysokość | 25 mm |
| Waga paczki | 6,7 kg |
| Krycie z paczki | 12,2 mb |
| Zawartość paczki | 10 sztuk |
| Temperatura robocza | od 0 ˚C |
| Sposób montażu | Za pomocą gwoździ |
| Zakres montażu | od 12˚ do 75˚ |